Skip to content

Публікації

“Нездоланна чарівність групової ментальності”​​

Дозвольте мені тепер навести приклад тої нездоланної чарівності, з якою групова ментальність примушує нас зберігати стійку впевненість у беззаперечній реальності того, що відбувається, навіть коли для цього немає достатньо вагомих підстав — і вважати необхідними дії, що зрештою призводять до доволі сумних і руйнівних наслідків.
 
Для ілюстрації я скористаюся відомою п’єсою Вільяма Шекспіра «Трагедія Гамлета, принца Данського».

“Встановлення справжніх зв’язків у спільноті через групову аналітичну роботу, або новий шанс для Кайдашевої сім’ї”

Шановні  колеги!

У своїй доповіді я хотів би познайомити вас із тим як працює груп-аналітична група і з тим як вона може служити гарним інструментом встановлення справжніх зв’язків у спільноті. Також я хотів би зосередитись на тих складнощах, які виявляє застосування групового аналізу на наших теренах і можливими шляхами їх подолання.  

Наказ Про право підпису усіх видів документів ГО «АППУ»

Наказ 06 лютого 2025 Наказ Про право підпису усіх видів документів ГО «АППУ» З метою упорядкування ведення документообігу в громадській організації«Асоціація психотерапевтів і психоаналітиків України»

“Сам серед своїх”

Гадаю, сьогодні це може здатися дивним – звернення до твору польського фантасту, який був написаний майже три чверті сторіччя тому, бодай він і породив у свій час цілу низку екранізацій і постановок та безліч філософських, наукових і психологічних тлумачень. Невдала спроба встановлення контакту з позаземним розумом, що трагічним чином перекинула дослідників у незвідані прірви власних душ. Чи це на часі, і чи не варто було б зосередитися на більш актуальних питаннях подолання воєнної травми, зміцнення ресурсу протистояння збройній агресії, укріплення національної ідентичності тощо? Хіба це не є униканням дійсно важливих, але надто складних і болючих тем? Чи не було униканням і з боку Станіслава Лема те, що він жодного рядку не написав про кілька років свого жахливого життя у Львові під радянською, а потім німецькою окупацією? Хтозна, можливо, саме у фантастичних картинах незбагненних, далеких світів Лема найвиразніше звучить луна його травматичного досвіду.

Автор: Тарас Левін

Програма Кандидата на посаду Президента Громадської Організації “АППУ” Станіслава Табачнікова

Вельмишановні колеги та дорогі друзі!
29 червня 2024 року завершується термін мого перебування на посаді президента ГО «АППУ» (далі – Асоціація). За цей період ми пережили і переживаємо вкрай непрості часи: спочатку два роки пандемії СOVID-19, далі широкомасштабне вторгнення рф на територію України (24.02.2022 р.), які змусили нас вийти зі звичайного формату роботи і спілкування. Однак, незважаючи на всі негативні виклики, наша Асоціація зміцніла, ствердилася як одна з найпотужніших громадських організацій країни і вийшла на новий щабель свого функціонування. І все це завдяки Вам, мої дорогі колеги, Вашій наполегливій сумлінній праці та небайдужості, адже протягом звітного періоду Ви продуктивно і злагоджено працювали кожен на своєму місці.

“Чарівні туфлі Форреста Гампа”​

Автор: Тарас Левін
Доповідь на теоретичному семінарі
Хмельницької школи групового аналізу
«Основи психоаналітичного процесу. Перенесення».

Конспект доповіді

Автор:Лела Тсіскарішвілі, президент міжнародної ради реабілітації жертв тортур

Вашій увазі конспект доповіді «Зґвалтування – массова зброя війни», яку ми організовували минулого четверга.

“Бесплодные усилия любви. Теория и практика психотерапии сегодня, или новая схоластика смутного времени.”

Автор: Тарас Левин, глава секции ГПП АППУ, делегат от Украины в EFPP, психиатр, психотерапевт, тренинг аналитик и супервизор АППУ по групповому анализу, врач-психотерапевт Центра психотерапии и психосоматических расстройств КБ “Феофания”.

27.08.2021​