Skip to content

Навчальні проекти

ВІННИЦЬКА ШКОЛА СУЧАСНИХ НАПРЯМІВ ПСИХОТЕРАПІЇ

Вінницька школа психотерапії була започаткована 17 серпня 2009 р. Початком роботи школи  було створення першої групи з психодрами за ініціативою кандид. псих. наук, доцента  Тетяни Комар і клінічного психолога Сергія Яцишина. Зацікавленість такою формою терапії та успішна робота першої групи стали поштовхом до подальшого розвитку психодраматичного напряму в регіоні та подальшого набору учасників у групи психодрами.

Поряд з психодраматичними групами були здійснені набори учасників у психотерапевтичні групи з групового аналізу та гештальт-терапії, а сам проект дістав назву «Вінницька школа сучасних напрямів психотерапії».

Першими тренерами-терапевтами з психодрами стали Тетяна Комар та Сергій Яцишин, з групового аналізу  – Тарас Левін, з гештальттерапії – Ульяна Романова.   Організатором і Головою секції психодрами АППУ стала Тетяна Комар.

У подальшому до проекту приєдналися Анатолій Килівник, Олена Котлярова,  Дар’я Порохняк, також продовжують активно працювати в проекті Олена Бассараба, Олександр Дубас, Лілія Немаш.

За 11-річний період у Вінницькому проекті з психотерапії брали участь понад 100 учасників. Успішно завершили освітньо-терапевтичний проект 5 груп. В освітній програмі на даний час беруть участь 4 групи (тренери-терапевти – Т. Комар, О. Дубас, А. Килівник, Т. Левін, Д. Порохняк, С. Яцишин). На даний час секція Психодрами  АППУ нараховує  близько 40 членів.

Учасники школи- це особи з повною вищою освітою за спеціальністю  «Психологія», «Соціальна робота», «Медицина», «Фізична терапія, ерготерапія»,  а також представники інших професій, які вмотивовані на особистісний розвиток.

 

Заходи Секції

І Міжнародна науково-практича  конференція

«Виклики психологічної та психотерапевтичної допомоги в умовах сучасності. Перспективи теорії та практики психодрами»

«Дорога додому»

2-3 листопада 2019 р.

                                                        м. Вінниця

Метою проведення науково-практичної конференції є пошук рішень з актуальних питань психологічної та психотерапевтичної допомоги в умовах сучасності, встановлення контактів між світовими науковцями, обмін науковими результатами й дослідницьким досвідом, популяризація психодрами у сучасному просторі, обговорення можливостей застосування методів та прийомів психодрами у роботі практичного психолога та психотерапевта.

Пленарне засідання – виступи та доповіді провідних психотерапевтів України та зарубіжжя: Richard Back (США), Izabella Kasza (Румунії), Evaldas Karmaza (Литви), Тетяна Комар  (Україна).

II. З 2017 року члени АППУ беруть активну участь в реалізації програми «Реабілітація та соціальна адаптація демобілізованих військовослужбовців, членів їхніх сімей та членів сімей загиблих учасників АТО/ООС»

 Було організовано проведення індивідуальних та групових форм психотерапії.

В 2020 році 7 чоловік членів АППУ були нагородженні медаллю «За зцілення людських душ» ( за представленням КР ветеранів війни при  Вінницькій ОДА).

  1. Бессараба Олена.
  2. Горшкова Марія.
  3. Дубас Олександр.
  4. Комар Тетяна.
  5. Коломієць Олена.
  6. Немаш Лілія.
  7. Чухрій Інна.

II. Групи підтримки населення України під час пандемії COVID -19

Балканська Асоціація психодрами, соціометрії та групової терапії з  секцією психодрами АППУ (Вінниця, Україна) організувала групи підтримки для населення України під час перебування на карантині.

Починаючи з 3.04.2020р. щоп’ятниці  з 19.00 по 21.00 годину відбувалися онлайн групи «Психологічна допомога в  переживання колективної травми пандемії СOVID-19». Учасники групи: студенти, викладачі, вихователі, психологи, вчителі  міст: Вінниці, Києві, Черкасах. Учасникам надавалася можливість проаналізувати власні переживання, що виникали під час ізоляції, проробити негативні переживання та змінити їх в конструктивне русло. Здійснювався пошук ресурсів та пошук майбутніх перспектив.

Ведучі груп:  Комар Тетяна (Україна), Джанер Бінгьоль (Туреччина).