Навчальні проекти
ВІННИЦЬКА ШКОЛА СУЧАСНИХ НАПРЯМІВ ПСИХОТЕРАПІЇ
Вінницька школа психотерапії була започаткована 17 серпня 2009 р. Початком роботи школи було створення першої групи з психодрами за ініціативою кандид. псих. наук, доцента Тетяни Комар і клінічного психолога Сергія Яцишина. Зацікавленість такою формою терапії та успішна робота першої групи стали поштовхом до подальшого розвитку психодраматичного напряму в регіоні та подальшого набору учасників у групи психодрами.
Поряд з психодраматичними групами були здійснені набори учасників у психотерапевтичні групи з групового аналізу та гештальт-терапії, а сам проект дістав назву «Вінницька школа сучасних напрямів психотерапії».
Першими тренерами-терапевтами з психодрами стали Тетяна Комар та Сергій Яцишин, з групового аналізу – Тарас Левін, з гештальттерапії – Ульяна Романова. Організатором і Головою секції психодрами АППУ стала Тетяна Комар.
У подальшому до проекту приєдналися Анатолій Килівник, Олена Котлярова, Дар’я Порохняк, також продовжують активно працювати в проекті Олена Бассараба, Олександр Дубас, Лілія Немаш.
За 11-річний період у Вінницькому проекті з психотерапії брали участь понад 100 учасників. Успішно завершили освітньо-терапевтичний проект 5 груп. В освітній програмі на даний час беруть участь 4 групи (тренери-терапевти – Т. Комар, О. Дубас, А. Килівник, Т. Левін, Д. Порохняк, С. Яцишин). На даний час секція Психодрами АППУ нараховує близько 40 членів.
Учасники школи- це особи з повною вищою освітою за спеціальністю «Психологія», «Соціальна робота», «Медицина», «Фізична терапія, ерготерапія», а також представники інших професій, які вмотивовані на особистісний розвиток.
Заходи Секції
І Міжнародна науково-практича конференція
«Виклики психологічної та психотерапевтичної допомоги в умовах сучасності. Перспективи теорії та практики психодрами»
«Дорога додому»
2-3 листопада 2019 р.
м. Вінниця
Метою проведення науково-практичної конференції є пошук рішень з актуальних питань психологічної та психотерапевтичної допомоги в умовах сучасності, встановлення контактів між світовими науковцями, обмін науковими результатами й дослідницьким досвідом, популяризація психодрами у сучасному просторі, обговорення можливостей застосування методів та прийомів психодрами у роботі практичного психолога та психотерапевта.
Пленарне засідання – виступи та доповіді провідних психотерапевтів України та зарубіжжя: Richard Back (США), Izabella Kasza (Румунії), Evaldas Karmaza (Литви), Тетяна Комар (Україна).
II. З 2017 року члени АППУ беруть активну участь в реалізації програми «Реабілітація та соціальна адаптація демобілізованих військовослужбовців, членів їхніх сімей та членів сімей загиблих учасників АТО/ООС»
Було організовано проведення індивідуальних та групових форм психотерапії.
В 2020 році 7 чоловік членів АППУ були нагородженні медаллю «За зцілення людських душ» ( за представленням КР ветеранів війни при Вінницькій ОДА).
- Бессараба Олена.
- Горшкова Марія.
- Дубас Олександр.
- Комар Тетяна.
- Коломієць Олена.
- Немаш Лілія.
- Чухрій Інна.
II. Групи підтримки населення України під час пандемії COVID -19
Балканська Асоціація психодрами, соціометрії та групової терапії з секцією психодрами АППУ (Вінниця, Україна) організувала групи підтримки для населення України під час перебування на карантині.
Починаючи з 3.04.2020р. щоп’ятниці з 19.00 по 21.00 годину відбувалися онлайн групи «Психологічна допомога в переживання колективної травми пандемії СOVID-19». Учасники групи: студенти, викладачі, вихователі, психологи, вчителі міст: Вінниці, Києві, Черкасах. Учасникам надавалася можливість проаналізувати власні переживання, що виникали під час ізоляції, проробити негативні переживання та змінити їх в конструктивне русло. Здійснювався пошук ресурсів та пошук майбутніх перспектив.
Ведучі груп: Комар Тетяна (Україна), Джанер Бінгьоль (Туреччина).