Місія
Захист і корекція психічного здоров’я немовлят, дітей, підлітків: підтримка вікових потреб розвитку, як з боку внутрішнього світу переживань самої дитини, так і з боку найближчого оточення.
Організація і проведення освітніх проектів з метою навчання і підвищення кваліфікації фахівців, що працюють або планують роботу з дітьми. Відповідно до українських та європейських стандартів.
Проведення супервізій для учасників, з метою підвищення якості проведення психотерапії, підготовки професіоналів у сфері психотерапії.
Історія Секції
Секція дитячого психоаналізу була організована і приступила до роботи в травні 2008р.
На даний момент вона складається з 21 учасника.
У ній задіяні психологи, лікарі, психотерапевти, психіатри, педіатри, педагоги, соціальні працівники, активно залучаються студенти психологічних факультетів.
Наші учасники представляють різні регіони України і їх професійна діяльність протікає, як в державних так і приватних сферах і структурах надання психологічної та психотерапевтичної допомоги.
Одна з основних завдань роботи секції полягає в тому, щоб скоординувати і зробити доступними специфічні професійні знання та вміння, необхідні для роботи з дітьми та підлітками в напрямку дитячого та підліткового психоаналізу. Цей цілісний підхід охоплює різні методи психотерапії (арт терапія, пісочна терапія, казкотерапія, ляльковатерапія, фототерапія) і дає психологам і психотерапевтам можливість здобути глибинне розуміння і інструментарій роботи для діагностики і профілактики психокорекції.
Плани Секції
Організація міжнародного навчального проекту для бажаючих здобути освіту в напрямку дитячої та підліткової психоаналітичної психотерапії. Для цього була досягнута попередня домовленість з навчальними тренерами, які є фахівцями в цьому направлені і входять до складу EFPP.
Програма заявленого проекту розробляється відповідно до стандартів європейської федерації психоаналітичної психотерапії.
Крім навчального проекту, наша секція має ще кілька напрямків:
– Супервізії, які проходять кожні два тижні. Ми працюємо 3 години. Це час для представлення випадків своєї роботи, які викликають на даний момент деякі складності.
– Відеосемінари – демонстрація відеоматеріалу, з подальшим аналізом, опрацювання продемонстрованих технологічних прийомів.
– Крім того учасники секції мають можливість спостерігати і взаємодіяти з дітьми і батьками дитячого садка, який створений на базі центру психо-соціального розвитку “Амадея”.