Ухвала Загальної Звітної онлайн-конференції
ГО «Асоціація психотерапевтів і психоаналітиків України»
від 14 грудня 2024 року (протокол №1)
м. Київ
ПЕРЕДМОВА
Повномасштабне вторгнення рф на територію України, яке розпочалося 24 лютого 2022 року, призвело до тяжких наслідків для нашої країни. Багато вишів було зруйновано або пошкоджено. Тисячі здобувачів освіти та професорсько-педагогічний склад закладів вищої та середньої освіти України вимушені були змінити місце проживання в самій країні або виїхати за кордон. Щодня всі учасники освітнього процесу долають виклики війни: це повітряні тривоги, відключення електроенергії, перехід на дистанційну або змішану форму навчання тощо. Не найкращий стан і в науці, соціальній сфері, медицині.
Актуальним постає питання щодо забезпечення освітніх послуг здобувачам освіти, надання психологічної допомоги населенню України.
Вкрай необхідним напрямом є безперервний професійний розвиток освітян, науковців, працівників сфери охорони здоров’я в умовах воєнного і повоєнного стану.
Слід констатувати, що незважаючи на воєнний стан в країні, Президія Асоціації, її філії, секції та Апарат працювали відповідно до комплексного календарного плану на 2024 рік, а саме: регулярно проводилися засідання Президії 15 червня відбулася Звітно-виборча конференція. Щоквартально проходили засідання філій і секцій.
Основним пріоритетом роботи ГО «Асоціація психотерапевтів і психоаналітиків України» (надалі – АППУ) є захист та об’єднання спільних зусиль фахівців у галузі психотерапії, психоаналізу, психіатрії та психології, з метою збереження і зміцнення здоров’я населення України. Значний обсяг роботи за звітний період був спрямований на підготовку кадрів і організацію волонтерських заходів з психологічної підтримки, навчання та супервізії українських фахівців у сфері ментального здоров’я, які надають фахову допомогу військовослужбовцям, сім’ям загиблих, внутрішньо переміщеним особам і іншим громадянам України, що зазнали травматичного стресу внаслідок воєнного вторгнення рф.
Слід висловити особливу вдячність нашим ізраїльським колегам, Ізраїльському інституту групового аналізу, зокрема Робі Фрідману і Таммі Елад, а також колегам з Німеччини, Берлінському інституту групового аналізу, зокрема Катрін Альберт за їх неоціненний внесок в організацію та проведення проєкту «Крокуємо разом крізь важкі часи». Також слід відзначити видатний внесок Джона Шлапоберські з Лондонского інституту групового аналізу у допомогу Асоціації, супервізійний та консультативний супровід членів Асоціації, його надійну підтримуючу присутність за часів війни. Окрема вдячність представникам комітету Психоаналітична допомога у кризових і невідкладних станах Міжнародної психоаналітичної Асоціації (IPA PACE) за важливу роботу з організації та проведенні проєкту «Травма і дитинство», а також колегам з Міжнародної асоціації групової терапії та групового процесу (IAGP) Маурісіо Гассо та Джудіт Тешарі. На велику вдячність заслуговує американська психоаналітикиня Гея Логан за організацію Міжнародного інституту вивчення травми, залучення кращих спеціалістів України і світу до навчання українських фахівців у сфері ментального здоров’я.
Вже стало традицією проведення щорічних міжнародних конференцій. Так, 23-25 лютого цього року відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Думи і мрії», в якій взяли участь 210 фахівців з різних країн світу: Великої Британії, Данії, Ізраїлю, Іспанії, Італії, Литви, Німеччини, Польщі, Туреччини, Франції, Чехії, Швейцарії тощо. Особливо активну участь в організації цього заходу взяли: Тарас Левін, Леся Лоріашвілі, Ірина Франкова, Сергій Сидоренко, Лілія Немаш, Валентина Білоконь, Тетяна Товалович, Вадим Подорожний, Юлія Кузьменко, Тетяна Шепель та багато інших.
Усього витрати на конференцію склали 119064,97 грн. Валовий дохід від конференції склав 365583,00 грн.
Протягом звітного періоду члени ГО «АППУ» взяли участь в міжнародних програмах, з’їздах делегатів міжнародних професійних психотерапевтичних об’єднань, міжнародних і вітчизняних науково-практичних конференціях тощо.
Заслухавши і обговоривши доповідь президента Асоціації, заслуженого лікаря України, доктора медичних наук, професора Станіслава Табачнікова, віцепрезидентів, керівників філій та секцій, членів Апарату Президії, Комісії з питань етики та біоетики, Комісії з міжнародних зв’язків, звіт Контрольно-ревізійної комісії делегати щорічної Звітної онлайн-конференції.
Велику увагу ГО «АППУ» приділяла волонтерській діяльності і міжнародній співпраці. Відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Думи і мрії», (23-25 лютого 2024 року).
Також варто зазначити, що наша громадська організація стала провайдером освітніх послуг № 2072.
Потрібно також відмітити, що Асоціація ГО «АППУ» є членом Федерації професійних медичних об’єднань (УФПМО).
Таким чином, заслухавши та обговоривши звітні доповіді президента, віцепрезидентів, голів філій і секцій, членів Апарату Президії за звітний період, Звітна онлайн-конференція ГО «АППУ»
Ухвалила:
1. Оцінити діяльність Президії ГО «АППУ» та її Апарату за звітний період на «____________».
2. Визнати і засудити повномасштабну війну рф проти України як таку, що порушує норми міжнародного права та спрямована проти миру, безпеки людства, міжнародного правопорядку, прав та свобод людини і громадянина.
3. Підтримувати курс України на набуття членства в Європейському Союзі.
4. Разом з Міністерством освіти і науки України, Міністерством охорони здоров’я України, закладами вищої освіти України, освітньо-науковими громадськими організаціями брати активну участь у розробці концепції та програми відбудови освіти і медицини у післявоєнний період.
5. Взяти участь у ІІІ Міжнародній науково-практичній конференції спільно з ГО «Національна академія наук вищої освіти України», ГО «Міжнародна академія освіти і науки» разом з іншими співорганізаторами.
6. Вважати основним завданням діяльності Асоціації консолідоване згуртування дійсних її членів навколо реалізації Стратегії розвитку ГО «АППУ»
Відповідальні: президія та члени Асоціації
Термін виконання: 2025-2030 роки
7. Оптимізувати структуру управління Асоціацією з метою забезпечення найбільш ефективної та організаційно-виваженої її діяльності.
Відповідальні: президія ГО «АППУ»
Термін виконання: січень-лютий 2025 року
8. Продовжувати зміцнювати науково-творчі зв’язки та співпрацю Асоціації з вітчизняними і зарубіжними закладами вищої освіти і науковими інституціями з метою здобуття грантів, обміну організаційним, науковим і педагогічним досвідом, реалізації спільних науково-дослідних проєктів, стартапів, проведення спільних з’їздів, конгресів, симпозіумів, міжнародних науково-практичних конференцій, круглих столів тощо.
9. Організувати проведення заходів БПР: симуляційних тренінгів; тренінгів; наукових (фахових) шкіл; майстер-класів тощо для покращення оволодіння компетенціями фахівцями відповідних напрямків. Усі заходи БПР, що проводяться Асоціацією для психотерапевтів і клінічних психологів реєструвати і проводити відповідно до вимог Центру тестування МОЗ України. Сприяти організації і проведенню заходів БПР з надання невідкладної домедичної і медичної допомоги при пораненнях, кровотечах, психологічної, психокорекційної підтримки населення в умовах бойових дій.
10. Продовжити проведення підготовки фахівців і підвищення їх кваліфікації згідно з напрямками діяльності Асоціації.
11. Затвердити:
11.1 результати обрання нових дійсних членів Асоціації у 2024 році (додаток 1);
11.2 кошторис на 2025 рік;
11.3 комплексний план роботи на 2025 рік, що випливає із виступів делегатів із пропозиціями, а також Ухвали Звітної онлайн-конференції, і прийняти його до виконання.
11.4 Положення про організацію та проведення освітньої діяльності у ГО «АППУ».
11.5 Положення про Секції ГО «АППУ» у новій редакції (групової психоаналітичної психотерапії, дитячої та підліткової психоаналітичної психотерапії, психоаналітичної психотерапії пар і сім’ї, психодрами, гіпносугестивної психотерапії, інтегративного аналізу пре- та перинатальної психоаналітичної психотерапії).
12. Для інформування усіх зацікавлених осіб України та зарубіжжя про роботу Асоціації активно використовувати сучасні методи комунікації (вебсайт ГО «АППУ», Facebook сторінки та месенджер, Viber, Telegram, WhatsApp, сучасні Google-форми для опитування та зворотного зв’язку).
Відповідальні: президія та члени Асоціації. Термін виконання: постійно.
12.1 Розширювати партнерську взаємодію та обмін досвідом у галузі психотерапії і психоаналізу між вітчизняними і зарубіжними асоціаціями, товариствами, іншими державними та недержавними фаховими установами, закладами, громадськими організаціями тощо.
13. Розвивати і зміцнювати науково-творче співробітництво з країнами ЄС, США, Ізраїлю, Канади та ін. з метою одержання та виконання грантових програм, наукових і освітніх проєктів тощо.
14. Залучати іноземних вчених, науковців та фахівців до вступу і діяльності ГО «АППУ».
Відповідальні: президія ГО «АППУ»
Термін виконання: до 31.12.2024 року
15. Укласти Меморандум про співпрацю між ГО «АППУ» і Міжнародним інститутом вивчення травми.
16. Заснувати у рамках ГО «АППУ» Секцію травмафокусної терапії із затвердженням відповідного Положення.
17. Розробити та впровадити стандартну Угоду про співпрацю між ГО «АППУ» і ФОП-організаторами освітніх проєктів/заходів за освітніми стандартами Асоціації по напрямках психотерапії.
Розробники Ухвали:
проф. Гічун В.С.
проф. Марута Н.О.
проф. Чабан О.С.
проф. Маркова М.В.
проф. Кожина Г.М.
проф. Гриневич Є.Г.
проф. Абдряхімова Ц.Б.
Левін Т.І.
14 грудня 2024 року